پرسش‌های متداول

نحوه ارسال مقاله برای این نشریه به چه صورت می باشد؟

با مراجعه به سامانه‌ این نشریه (http://jparnt.iauk.ac.ir)، پس از حصول اطمینان از همسویی موضوع مقاله با حیطه پژوهشی و اهداف نشریه، و همچنین پس از مطالعه قسمت راهنمای نویسندگان، به ویژه آیین‌نامه پیشگیری از سرقت و تقلب علمی و با رعایت دقیق راهنمای تدوین، مقاله را ارسال کنید.


 


* مقاله ارسالی بایستی از ابتدای ارسال در انطباق کامل با راهنمای نویسندگان باشد و همراه با فرم تعهد نویسندگان ارسال شود. در صورتی که مقاله منطبق با فرمت مجله نباشد (به قسمت "راهنمای تدوین مقاله" مراجعه نمایید)، قبل از ارسال به داوری برای انجام اصلاحات عودت داده می‌شود.

فرم تعهد نویسندگان را از کدام قسمت می‌توان دریافت نمود؟

در قسمت منوی راهنمای نویسندگان، روی بنر "دریافت فرم تعهد نویسندگان" کلیک کنید.


  پس از دریافت فرم که به صورت فایل PDF می باشد، این فرم را چاپ کرده و اطلاعات لازم را وارد نمایید. پس از امضا، تصویر فرم را از مسیر زیر در سایت بارگذاری نمایید:  • وارد بخش "مقالات من" شوید.

  • در صفحه جدید روی گزینه "ارسال مدارک" کلیک کنید.

  • در صفحه جدید تصویر فرم تعهد را که تکمیل کرده‌اید را بارگذاری نمایید.

به چه صورت می توان مقاله ارسالی را پیگیری کرد؟

فقط نویسنده مسئول مقاله می‌تواند آخرین وضعیت مقاله را در پرونده مقاله مشاهده کند، هرگونه تغییری از وضعیت مقاله به نویسنده مسئول اطلاع داده خواهد شد و سایر نویسندگان می‌توانند از طریق نویسنده مسئول در جریان وضعیت مقاله قرار گیرند.

نحوه تماس با مدیران و پرسنل نشریه به چه شکل می باشد؟

ابتدا پاسخ پرسش‌های خود را در پرسش‌های متداول جستجو کنید و اگر پاسخی نیافتید می‎توانید از طریق سامانه، سؤال خود را مطرح کنید، در اسرع وقت به شما پاسخ داده خواهد شد. و در صورتی که نیاز به تماس تلفنی باشد، دفتر نشریه با شماره درج شده در سامانه ثبت‌نام توسط نویسندگان محترم تماس برقرار می‌نماید.
    • خواهشمند است نویسنده مسئول شماره تلفن یا ایمیلی را در سامانه درج بفرمایند که به طور معمول به آن دسترسی دارند.


آیا نسخه چاپی نشریه برای پژوهشگران ارسال می‌شود؟

خیر، فقط نسخه دیجیتال پس از پذیرش مقاله و ثبت‌نام کامل نویسنده(گان) صادر می‌شود.

مقالات در چه زمانی چاپ می‌شود؟

مقالات بر اساس تقویم نشریه و به ‌صورت منظم (در هر فصل) منتشر می‌شود. مقالاتی در نوبت چاپ قرار خواهند گرفت که پس از پذیرش مقاله در روند داوری و فرم تعهد نویسندگان را بارگذاری نمایند.

هزینه چاپ مقالات به چه صورتی است؟

در حال حاضر نیازی به پرداخت هیچ مبلغی وجود ندارد.

فرآیند داوری در این نشریه به چه صورت انجام می شود؟

برای داوری یک مقاله فرآیند زیر انجام می‌شود:  • پس از بارگذاری کامل مقاله (شامل فایل ورد و پی‌دی‌اف اصل مقاله مطابق فرمت نشریه) وضعیت مقاله به "دریافت مقاله" تغییر خواهد کرد. 

  • مقاله در این مرحله توسط مدیر اجرایی بررسی و درصورتیکه دارای اشکال جدی نباشد به سردبیر نشریه ارجاع می‌گردد. در صورت ارجاع مقاله به سردبیر وضعیت مقاله به "ارسال به داور میانی" تغییر پیدا می‌کند و در صورت وجود ایراد یا اشکالی، وضعیت مقاله "نیاز به اصلاحات اولیه" خواهد شد. پس از ارجاع به سردبیر، ایشان مقاله را به داور یا داوران تخصصی ارجاع خواهد داد، در این صورت، وضعیت مقاله به "ارسال به هیات داوری" تغییر می‌کند. این مرحله ممکن است به تشخیص سردبیر در پنل نویسندگان مشاهده نشود. 

  • پس از داوری تخصصی، سردبیر مقاله بر اساس نظرات داوران وضعیت مقاله را به یکی از سه حالت "رد مقاله"، "نیاز به اصلاح" یا "پذیرش نهایی" تغییر می‌دهد. 

  • روش داوری در این نشریه به صورت بسته می باشد یعنی داوران نمی توانند مشخصات نویسندگان مقاله را ببینند.

اصلاحات موردنیاز یا دلایل رد مقالات چطور به اطلاع نویسندگان می‌رسد؟

این موضوع از طریق پنل کاربری به اطلاع نویسندگان می‌رسد. برای مطالعه اصلاحات و نظرات سردبیر نشریه، در بخش مقالات من، روی گزینه تاریخچه کلیک کنید. در این بخش تاریخ ارجاع مقاله و نتیجه آن قابل‌مشاهده است.

آیا امکان اضافه کردن/ حذف کردن نویسنده یا تغییرات پس از پذیرش وجود دارد؟

خیر، صرفاً امکان تغییر در اطلاعات مقاله پیش از ارجاع به سردبیر وجود دارد.

گواهی پذیرش مقاله چه زمانی صادر می‌شود و به چه صورتی به دست پژوهشگران می‌رسد؟

گواهی مقالات به صورت دیجیتال صادر می‌شود که از طریق ایمیل مندرج در پنل کاربری نویسنده مسئول ارسال می‌شود.